Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

30 septembrie - Concursul de escalada "Cheile Rasnoavei - Turism si Aventura" - edita III

22 septembrie 2013: a fost editia a IIII-a Rasnov Climbing Trophy - Cheile Rasnoavei. Turism

si aventura. Competia este etapa in Calendarul Competitional al Federatiei Romane de Alpinism si Escalada.

 

Este singurul concurs din Romania, pentru copii si juniori, care se desfasoara pe stanca, pe structura naturala.

Reuseste, de 3 ani, sa scoata si la stanca, intr-un concurs, copii din salile de escalada.

 

In acelasi timp, ca activitate in cadrul proiectului Cheile Rasnoavei – turism si aventura,

proiect selectat in cadrul Programului Operational Regional si co-finantat de Uniunea

Europeana prin Fondul European pentru Dezvoltare Regionala , Clubul Sportiv Montan

Altitudine reuseste dezvoltarea turismului montan, a activitatilor si sporturilor montane in

zona Cheilor Rasnoavei.

 

Cei mai buni la editia a III-a a Concursului de escalada Cheile Rasnoavei – Turism si aventura

sunt:

 

Copii 4: Fete, Locul I – Savu Andreea (Clubul Montan Altitudine)
              Baieti, Locul I – Savu Lucian (Clubul Montan Altitudine)
                          Locul II – Tiberiu Tintea (Clubul Montan Altitudine)
Copii 2 Fete, Locul I – Dor Geta Popescu (Clubulk Montan Altitrudine)
                      Locul II  - Szolso Dorothya (Adrenalin Sf, Gheorghe)
                     Locul III – Angel Kiss Deborah (Adrenalin Sf, Gheorghe)
Copii 1: Fete, Locul I – Nagy Janka (Adrenalin Sf, Gheorghe)
                       Locul II – Mocanu Fanny (Adrenalin Sf, Gheorghe)
              Baieti, Locul I – Radu Patrascoiu (Clubul Montan Altitudine)
                         Locul II – Jozsa Ede (Adrenalin Sf. Gheorghe) si Santha Robert (Adrenalin Sf, Gheorghe)
Juniori 3: Fete, Locul 1 – Naghy Judit (Adrenalin Sf. Gheorghe)
                          Locul II – Korodi Harietta (Adrenalin Sf. Gheorghe)
                 Baieti, Locul I – Szilagyi Alpar (Adrenalin Sf. Gheorghe)
Juniori 2: Fete, Locul I – Lascu Daria ( Transmont Fagaras)
                          Locul II – Lungoci Miruna (Transmont Fagaras)
Juniori 1: Baieti, Nemet Laszlo (Adrenalin Sf. Gheorghe)

Detalii pe www.cheile-rasnoavei.eu

 

esc1


esc2